Bezoekersvak uitwedstrijden bezoekersaantallen

› stadion, fans, verenigingen, acties..

Moderators: Beheerders, Fanmasters

In het seizoen 2004 / ' 05 moeten meer supporters van SC Heerenveen de uitwedstrijden bezoeken.

Peiling eindigde op 12-05-2004 23:56

Ja
38
88%
Nee
2
5%
Geen mening
3
7%
 
Totaal aantal stemmen: 43

HaEmTeDe
Invaller
Berichten: 271
Lid geworden op: 10-03-2003 21:52

Bezoekersvak uitwedstrijden bezoekersaantallen

Bericht door HaEmTeDe »

De competitie loopt ten einde. Zou het misschien een idee zijn om de komende maanden een discussie te voeren. Misschien kan daarna een frustratie die al lang op dit forum heerst bij een aantal, weg genomen worden door een aantal dingen goed aan te pakken. Misschien is het een idee van niets,misschien is het toch ook wel leuk.

Ik stel voor om het probleem in een aantal stappen aan te pakken. Na elke stap kijken we of we verder met het probleem gaan of dat er gestopt wordt.

a. Aan elke stap is een deadline gekoppeld. Voor dat tijdstip kun je jouw mening melden. (er mag pas met de volgende stap gestart worden als de vorige is afgerond)
b. Direct na de deadline moeten de reacties samengevat worden om als start voor volgende stap te dienen. (wil ik wel proberen).
ps Ik weet dat sommige elementen van mijn verhaal al op het forum aan de orde zijn geweest. Maar gaan we er ook wat aan doen?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Het bezoeken van een uitwedstrijd is duidelijk wat anders dan het bijwonen van een thuiswedstrijd in het Abe Lenstra Stadion. Zien we in de laatste situatie bijna elke keer een uitverkocht huis, buiten de Friese grenzen is het snel gedaan met het massale enthousiasme.

DE STAPPEN:

1. Wil je dat veranderen??
2. Zo ja, dan moet je eerst de oorzaak weten wat de ongewenste situatie Dus wat is volgens jouw de oorzaak van deze situatie.
3. Wat wil je dan exact veranderen?
4. Hoe ga je dat dan veranderen?
5. Zijn er extra middelen voor nodig om gewenste veranderingen succesvol door te voeren op de wijze waarvoor gekozen is.
6. Op welke momenten gaan we controleren of de (tussentijds) gestelde doelen ook gerealiseerd zijn.


Ik stel voor dat stap 1 (Wil je dat veranderen?? ) voor woensdag 12 mei moet worden uitgevoerd.
Gebruikersavatar
J Stam
Nieuw talent
Berichten: 104
Lid geworden op: 05-02-2004 12:23
Locatie: Zwolle
Contacteer:

Bericht door J Stam »

:stan: Prachtig initiatief HMTD! Ik zal de ontwikkelingen in de discussies op de voet volgen en waar mogelijk nuttige inbreng leveren. Misschien best interessant, daar ik eigenlijk sinds een jaar 'actief' fan ben van de scH, en ik de uitwedstrijden júist leuker vind dan de meeste thuiswedstrijden.

Dit komt mede door het feit dat ik om in Heerenveen te komen (in het weekend) zo'n anderhalf uur onderweg ben vanaf het huis van mijn ouders in Hoogeveen. Doordeweek kan ik er vanuit Zwolle iets sneller zijn, maar ook dan is het bijna even makkelijk om naar een uitwedstrijd te gaan.

Ook vind ik het leuk om nu en dan eens een ander stadion van binnen te zien.

Maar de hoofdreden dat ik uitwedstrijden leuker vind, is toch de sfeer die er heerst. Er gaan bijna alleen maar fanatieke supporters mee. Wat dat betreft moet ik de meest voorkomende kritiek over Heerenveen-supporters onder andere clubs een beetje erkennen; in het ALS blijven aanmoedigingen dmv zingen en schreeuwen vaak zeer beperkt tot enkele vakken. In een uitvak staat iedereen gewoon lekker te schreeuwen/zingen!

Zo, voorlopig wel even genoeg gemeld dacht ik... :P

>edit: en oja, op de stelling heb ik natuurlijk bevestigend geantwoord, het is best leuk om zoals bij RKC uit in de bus een hele bank en in het vak een hele rij :erm: voor jezelf te hebben, maar natuurlijk is dit niet echt een steun voor het team op die manier :urgs:
Bier op z'n Grolsch...
30plus
Selectiespeler
Berichten: 609
Lid geworden op: 25-01-2004 04:42
Locatie: Heerenveen

Bericht door 30plus »

ik hoop ook een bijdrage te kunnen leveren en hopelijk leidt deze aanpak tot een aantal conclusies waarmee we verder kunnen.
Cross79
Wereldspeler
Berichten: 1441
Lid geworden op: 02-12-2002 17:38
Locatie: Heerenveen
Contacteer:

Bericht door Cross79 »

Tuurlijk moeten er meer mensen mee, denk dat dat alleen maar positief is voor het team en de prestatie's
Lang leve het censuur
sch-united
Selectiespeler
Berichten: 531
Lid geworden op: 13-10-2003 20:33
Locatie: IJlst

Bericht door sch-united »

Echt een super initiatief. ik zal zeker proberen mijn steentje bij te dragen. Alles voor een betere opkomst
Gebruikersavatar
Eastermar
Wereldspeler
Berichten: 1391
Lid geworden op: 02-12-2002 14:53
Locatie: Heerenveen-centrum
Contacteer:

Bericht door Eastermar »

Er moeten meer mensen mee naar uitwedstrijden!!
Gebruikersavatar
Arnoud
Wereldspeler
Berichten: 1655
Lid geworden op: 02-12-2002 20:04
Locatie: aan De Fluezen

Bericht door Arnoud »

De poll is een beetje als het inschoppen van een open deur. Natuurlijk zou het goed zijn als er meer supporters mee gaan naar uitwedstrijden, alhoewel het af en toe wel wat heeft als je maar met 26 man in een uitvak staat en met 1-5 van Willem II wint :D
Wil je er aan mee werken dat er meer supporters mee gaan ? Natuurlijk, wacht dus op het moment dat we vraag 2 mogen beantwoorden.
Bill
Jeugdspeler
Berichten: 8
Lid geworden op: 26-04-2004 17:29

Bericht door Bill »

Ik, als AZ supporter, weet niet wat er speelt onder de Heerenveen aanhang maar het is wel raar dat er weinig Heerenveen supporters naar uitwedstrijden gaan. Waarom gaan de mensen die op de wachtlijst staan niet naar de uitwedstrijden. Het is natuurlijk geen wedstrijd in het ALS maar je ziet wel Heerenveen spelen. Hetzelfde geldt voor de mensen die wel naar de uitwedstrijd gaan tegen AZ (lekker dichtbij) maar de uitwedstrijden tegen bijvoorbeeld Willem II links laten liggen. Bij AZ mogen we niet mopperen als je kijkt naar de aanhang die we meenemen naar uitwedstrijden. Dit seizoen zie je uiteraard meer mensen bij uitwedstrijden maar de jaren ervoor kwamen er steeds rond de 350 supporters bij uitwedstrijden kijken.

Die verplichte combireizen die zijn ingesteld vanwege Vitesse uit helpen natuurlijk ook niet mee.
E.D.
Selectiespeler
Berichten: 522
Lid geworden op: 02-12-2002 21:31
Locatie: Mercuriusfontein
Contacteer:

Bericht door E.D. »

meer mensen mee. Das een goed idee.

Het moet eerst maar weer eens leuk worden om een uitwedstrijd te bezoeken. Want dr is echt geen REED meer aan.

-acties bv eens in de 2 maanden een uitwedstrijd voor de helft van de prijs voor leden gratis en voor niet leden de helft.
-combi's afschaffen (volgend seizoen SMOELENBOEK)
(Heerenveen zelf doet weinig voor ons.......(vind ik)
- betrokkenheid spelers naar supporters toe is op dit moment zwaar K#T (vind ik)
- meer vrouwen mee (ze moeten wel van strandballen houden)

voor de rest heb ik geen nuttige tips helaas
Sexbierum groet S.C.Heerenveen
BBB
Selectiespeler
Berichten: 630
Lid geworden op: 02-12-2002 14:06
Locatie: De Jouwer
Contacteer:

Bericht door BBB »

Natuurlijk zou het beter zijn (en leuker) als er meer mensen heen gaan. Maar voor stap 1 komt denk ik de vraag Kun je dat veranderen. En ik geloof dat dat voor een aanzienlijk deel niet in de handen van de supporters ligt. Zeker niet na de medewerking van de beide supportersclubs aan de zogenaamde uitkaart, die in mijn ogen totaal overnodig (edit: overbodig en onnodig) is.

Het maakt de club volgens mij niet zoveel uit of er meer supporters meegaan. Ondanks de hierboven genoemde positieve invloed die dit zou kunnen hebben op het elftal.

Om ieder geval een voorzet te geven op een aantal vragen die zijn gesteld:

- Wat volgens mij zou moeten gebeuren is dat alle drempelverhogende maatregelen(tenzij bewezen noodzakelijk) afgeschaft dienen te worden. Hiertoe reken ik de combi-regelingen, een uitkaart in combinatie met smoelenboek (negatieve benadering, die vijf man met een stadionverbod zijn makkelijk uit een groep te herkennen en te halen), hoge toegangsprijzen en het zou weer mogelijk moeten zijn om een kaartje op de wedstrijddag aan het stadion te kunnen kopen, ook zonder clubcard.

- Iets wat binnen dit geheel zou passen is het invoeren van een soort kaart waarbij bij een frequenter bezoek naar uitwedstrijden de kaartjes aanzienlijk goedkoper worden... Daarnaast kan gedacht worden aan het invoeren van een systeem waarbij mensen die vaker uitwedstrijden bezoeken eerder kaartjes kunnen kopen dan gelegenheidsbezoekers. Dit maakt de uitkaart zoals die nu ingevoerd dreigt te worden overbodig, gaat uit van een positieve benadering van de fans en kan op lange termijn de club verzekeren van een vaste groep supporters. Bij zo'n kaart wordt niemand (voorlopig) uitgesloten van uitwedstrijdbezoek, maar kan op lange termijn(als er hopelijk weer veel meer supporters naar uitwedstrijden gaan) wel het kaf van het koren gescheiden worden, zoals nu ook al bij de topclubs gebeurd.
Ik ruik corruptie...
jeroentjeheerenveen
Invaller
Berichten: 334
Lid geworden op: 22-12-2003 17:40
Locatie: franeker

Bericht door jeroentjeheerenveen »

he bill ik sta ook op de w8 lijst en ben dit zeizoen bij 7 uitwedstrijden geweest en az wordt met 5e thuiswedstrijd.
ik vind uitwedstrijden ook veel leuker, geen geschreeuw achter je van "zitten", zou mooi zijn als we volgend jaar weer op eigen vervoer kennen net als in volendam met 500 man in de kroegen zitten.

nu is het bus uit wedstrijd bus in geen bier, in de bus meestal ook weinig sfeer.

super iniatief hmtd, ik zal me medewerking verlenen.
h'veen supporter ben je nie even, maar voort leven!!!
HaEmTeDe
Invaller
Berichten: 271
Lid geworden op: 10-03-2003 21:52

Bericht door HaEmTeDe »

Even een vraagje..............over bestuurbeleid....

Weet iemand wat het officiele standpunt van het bestuur van SC Heerenveen is ten aanzien van het bezoeken van uitwedtrijden door SC Heerenveensupporters.
Is hier beleid op gemaakt?

ps de combi is me duidelijk, maar ik kan me voorstellen dat er naar gestreefd wordt om ook bij de uitwedstrijden zoveel mogelijk supporters te trekken.

Uit her verleden:
incidentele acties:

SVV - Heerenveen
Volendam - Heerenveen
Ajax - Heerenveen
Roda - Heerenveen
Maar ja, dat is al weer een tijd geleden

heel wat anders: die teller van het aantal berichten werk zeker niet goed
want hij blijft op 93 staan......

ReSpEcT
Jeroen
Forumicoon
Berichten: 8304
Lid geworden op: 02-12-2002 14:15
Locatie: De Ommelanden

Bericht door Jeroen »

Ik denk niet dat er specifiek beleid is om zoveel mogelijk supporters mee te krijgen. Het is meer een last dan een lust voor de club. Er moet veel geregeld worden voor een relatief kleine groep.

De veiligheid van de eigen supporters staat voorop bij Heerenveen. Dus krijg je situaties als in Groningen, waarin onze eigen club een verplichte combi oplegt, terwijl Groningen vrij vervoer prima had gevonden.

Hier heb ik een brief over geschreven, en inmiddels antwoord gekregen. Hierin staat:

"Onze supporters dienen zo veilig mogelijk het stadion te bereiken. Gezien de ontwikkelingen en het overleg met FC Groningen kan het mogelijk zijn dat hier (de verplichte combi, JB) volgend seizoen van wordt afgeweken."

Dat er tientallen supporters in het Groningenvak zaten, telt niet als veiligheidsrisico, maar dat terzijde... :(

Uit bovenstaande quote maak ik op dat dus met name veiligheid voorop staat, en niet het aantal supporters. Ik vermoed dat de supportersclub voor de werving voor de busreizen verantwoordelijk gesteld kan worden.
30plus
Selectiespeler
Berichten: 609
Lid geworden op: 25-01-2004 04:42
Locatie: Heerenveen

Bericht door 30plus »

Uit bovenstaande quote maak ik op dat dus met name veiligheid voorop staat, en niet het aantal supporters. Ik vermoed dat de supportersclub voor de werving voor de busreizen verantwoordelijk gesteld kan worden.
Wat bedoel je hier precies mee?
Jeroen
Forumicoon
Berichten: 8304
Lid geworden op: 02-12-2002 14:15
Locatie: De Ommelanden

Bericht door Jeroen »

Dat de club niet specifiek aan wervingsactiviteiten doet, om supporters mee te krijgen naar uitwedstrijden.

Ik denk dat de club dat overlaat aan de supportersclub. Ik heb echter geen idee of daar afspraken tussen club en supclub over zijn, dat weet jij waarschijnlijk beter.
30plus
Selectiespeler
Berichten: 609
Lid geworden op: 25-01-2004 04:42
Locatie: Heerenveen

Bericht door 30plus »

Dat klopt, als we als voorbeeld de wedstrijd tegen Twente nemen dan zal de club bijv. niet zeggen dat ze een gedeelte van de kosten (kaartje of bus) voor hun rekening nemen. Misschien mogen we al blij zijn dat de kosten van de begeleiding (stewards) niet in rekening gebracht worden. Er zijn clubs die daarvoor een speciale toeslag heffen waardoor de kaartjes nog duurder uitvallen.
sch-united
Selectiespeler
Berichten: 531
Lid geworden op: 13-10-2003 20:33
Locatie: IJlst

Bericht door sch-united »

Ik kan niet zeggen dat ik er echt veel van afweet wat de sup. club allemaal doet maar het komt op mij over alsof het te weinig is. Dit seizoen ben ik naar een stuk of 10 uitwedstrijden geweest maar toen ik 2 seizoenen geleden voor het eerst naar een uitwedstrijd wou, was het mij totaal niet duidelijk hoe ik aan kaarten moest komen. Misschien moet dit is wat duidelijker worden gemaakt door de sup. club. d.m.v. posters of i.i.g. door de site wat meer te promoten en op die site wat meer duidelijkheid te geven omtrent de kaartverkoop voor uitwedstrijden. Misschien dat een promotie verhaaltje ofzo. ook nog helpt. :?:
sch-united
Selectiespeler
Berichten: 531
Lid geworden op: 13-10-2003 20:33
Locatie: IJlst

Bericht door sch-united »

Ik kwam net bij toeval op de site van de sup. ver. van NEC. De sup. ver. van NEc heeft een sfeerteam. Vrijwilligers kunnen zich daar aanmelden. Misschien voor ons ook een idee. Dat sfeerteam zou dan bijv. per uitwedstrijd van samenstelling kunnen verschillen. er moeten dan natuurlijk wel 1 of 2 mensen zijn die elke wedstrijd paraat staan. Dat team kan dan bijv. proberen de kaartverkoop voor die uitwedstrijd te promoten door posters op te hangen in hun woonomgeving of op andere manieren proberen zoveel mogelijk mensen naar de wedstrijd te krijgen. Ook zouden zij bijv. bepaalde sfeeracties kunnen organiseren voor de desbetreffende uitwedstrijd. Volgens mij spoort dat bepaalde mensen ook wel aan om naar die wedstrijd te komen. I.i.g moet dat team er voor proberen te zorgen dat elke uitwedstrijd een feest wordt. :D
friese frankie
Nieuw talent
Berichten: 119
Lid geworden op: 30-04-2004 16:14
Locatie: oldemarkt

Bericht door friese frankie »

iedereen kan wel gaan roepen er moeten meer mee maar begin eens bij jezelf volgend jaar met zn allen met de trein naar az 8)
30plus
Selectiespeler
Berichten: 609
Lid geworden op: 25-01-2004 04:42
Locatie: Heerenveen

Bericht door 30plus »

HaEmTeDe waar blijft de samenvatting van stap 1, zodat we verder kunnen met stap 2.
Gebruikersavatar
Eastermar
Wereldspeler
Berichten: 1391
Lid geworden op: 02-12-2002 14:53
Locatie: Heerenveen-centrum
Contacteer:

Bericht door Eastermar »

Ja idd, je project loopt vertraging op. Op naar stap 2. :stan:
Cross79
Wereldspeler
Berichten: 1441
Lid geworden op: 02-12-2002 17:38
Locatie: Heerenveen
Contacteer:

Bericht door Cross79 »

jeroentjeheerenveen schreef:he bill ik sta ook op de w8 lijst en ben dit zeizoen bij 7 uitwedstrijden geweest en az wordt met 5e thuiswedstrijd.
ik vind uitwedstrijden ook veel leuker, geen geschreeuw achter je van "zitten", zou mooi zijn als we volgend jaar weer op eigen vervoer kennen net als in volendam met 500 man in de kroegen zitten.

nu is het bus uit wedstrijd bus in geen bier, in de bus meestal ook weinig sfeer.

super iniatief hmtd, ik zal me medewerking verlenen.
500 man in de kroeg??? reken je dan de volendammers ook mee en de rest van de mensen, want er waren maar 120 Heerenveners daar hoor.
Lang leve het censuur
30plus
Selectiespeler
Berichten: 609
Lid geworden op: 25-01-2004 04:42
Locatie: Heerenveen

Bericht door 30plus »

Onze vriend HaEmTeDe heeft al een tijdje niets van zich laten horen, wellicht al met vakantie of de pc verkocht?
Om dit topic toch nog een kans te geven ben ik maar zo vrij om met stap 2: waarom gaan er zo weinig supporters mee naar de uitwedstrijden, verder te gaan.

er gaan relatief gezien vrij weining supporters mee naar de uitwedstrijden omdat:
1. kostenaspect, kaartje kost al gauw rond de 15,- euro daarnaast ben je nog geld kwijt voor het vervoer, eten & drinken zodat je al gauw per uitwedstijd rond de 25,- tot 30,- kwijt bent. Met 2 uitwedstrijden in een maand ben je p.p. al gauw 50,- tot 60,- euro kwijt.

2. wijze van kaartverkoop: kaartverkoop loopt via de ticketbox men moet dus een clubkaart hebben en de verkoop sluit op de donderdag. Iemand die op de wedstrijddag besluit om naar een uitwedstrijd te gaan kan dus geen kaartje kopen.

3. bezoek mede afhankelijk van sportieve prestaties: er is een verband tussen het aantal supporters dat meegaat naar een uitwedstrijd en de sportieve prestaties van sc Heerenveen. Als het met de club goed gaat, d.w.z. meedraaien bovenin in de HollandCasinoCompetitie, dan gaan er meer supporters mee dan als het minder gaat.


Benieuwd welke oorzaken er volgens jullie nog meer zijn en of jullie het met bovenstaande eens zijn.
sch-united
Selectiespeler
Berichten: 531
Lid geworden op: 13-10-2003 20:33
Locatie: IJlst

Bericht door sch-united »

Een andere oorzaak lijkt mij ook de spreiding van de fanatieke sup. in het ALS. Ik denk dat er met zon sfeervak veel makkelijker en sneller onderling tussen de fanatics wordt afgesproken om naar een bepaalde uitwedstrijd te gaan. Je leert op die manier ook veel sneller andere fanatics kennen. Zoals het nu gaat bij uitwedstrijden heb je toch altijd van die vaste groepjes waar het als nieuweling moeilijk is om binnen te dringen.
HaEmTeDe
Invaller
Berichten: 271
Lid geworden op: 10-03-2003 21:52

Bericht door HaEmTeDe »

30plus schreef:Onze vriend HaEmTeDe heeft al een tijdje niets van zich laten horen, wellicht al met vakantie of de pc verkocht?
Je hebt helemaal gelijk. Echter geen vakantie of verkochte pc. Beetje druk. Ik zal de komende dagen mijn bijdrage op het forum plaatsen. Bedankt dat je initiatief genomen hebt voor het vervolg.
Jeroen
Forumicoon
Berichten: 8304
Lid geworden op: 02-12-2002 14:15
Locatie: De Ommelanden

Bericht door Jeroen »

4. Bij de meest aantrekkelijke uitwedstrijden is vaak een buscombi van kracht. Ik spreek niet alleen voor mezelf, Heerenveen heeft veel supporters 'om utens'. Met name als er op zaterdagavond gespeeld wordt, is het onmogelijk om met het openbaar vervoer weer terug naar huis te gaan.

Overigens zou dit probleem komend seizoen opgelost moeten zijn, maar dat wachten we af.
Gebruikersavatar
J Stam
Nieuw talent
Berichten: 104
Lid geworden op: 05-02-2004 12:23
Locatie: Zwolle
Contacteer:

project 'Meer Uit-Supporters'

Bericht door J Stam »

2. Zo ja, dan moet je eerst de oorzaak weten wat de ongewenste situatie Dus wat is volgens jouw de oorzaak van deze situatie.
3. Wat wil je dan exact veranderen?
(zie boven verder)

Eej.. ik zag een (overigens amusant) nieuw topic van HaEmTeDe! Leuk!!
Maar ik dacht wel gelijk terug aan dit verhaal, wat dus nog lang niet af is aangezien we ergens tussen stap 2 en 3 zijn blijven hangen. En ik vond ook dit persoonlijk wel amusant, en wellicht nuttig, genoeg om het voort te zetten.

Gaan we nog verder??
Gast

uitwedstrijden

Bericht door Gast »

Ik heb nu 15 jaar mijn seizoenkaart bij heerenveen en hoewel ik vroeger dagen kon uitkijken naar een uitwedstrijd leeft het nu minder.Het is duidelijk dat het spontane er af je kunt zaterdagmiddag bijma niet meer denken "goh laat ik vanavond even de auto pakken en met wat mensen die kant op gaan."Eerder op deze pagina las ik dat het samenbrengen van de thuissupporters thuis invloed heeft op de bezoekersaantallen uit.Dit denk ik ook.Mensen zijn goed in het opjutten van elkaar,Ga ook mee we gaan met zn allen.etc.Dus goed nieuws voor de toekomst? Je ne sais pas!

P.S Wat een verbetering met heerenveen dit jaar.......................de kantine bedoel ik :stan:
HaEmTeDe
Invaller
Berichten: 271
Lid geworden op: 10-03-2003 21:52

Bericht door HaEmTeDe »

Sorry …… beetje slap gedrag….. probeer het goed te maken.


Conclusies stap 1
Wil je dat veranderen?? Blijkt dat een (groot?) deel 88% = 38 voorstemmers van de forumdeelnemers van mening is dat er meer bezoekers mee moet naar de uitwedstrijden. Representatief is voor alle Heerenveensupporters is dit denk ik niet.
Gezien de samenstelling van de regelmatige ALS-bezoekers denk ik dan ook dat net als zo vaak ingezet moet worden door een relatief zeer kleine groep fanatieke supporters.

Op dit moment zijn er te veel supporters die alleen de thuiswedstrijden wensen te bezoeken (en soms die niet eens).
Er van uitgaande dat het toch een kleine groep zal zijn laten we dan toch eens kijken wat de oorzaak is van deze ongewenste situatie voor deze mensen.


Stap 2
Waarom gaan mensen mee?
1. De sfeer bij zo’n uitwedstrijd is vaak veel fanatieker en leuker dan thuis.
2. Succes van Heerenveen wordt graag gedeeld.

Waarom gaan mensen niet mee?
1. Het kosten aspect.
2. Kost veel tijd, je bent een groot deel van het weekend kwijt.
3. Vaak is er slecht voetbal te zien van SC Heerenveen (slechte resultaten in uitwedstrijden)
4. Als bezoekers wordt je soms als halve criminelen opgesloten.
5. Bezoekers krijgen een slechte plaats om het voetbal te volgen.
6. De combiregeling van vorig jaar is desastreus voor het bezoek.
7. In zo’n uitvak krijg je vaak veel naar je hoofd geslingerd van de thuissupporters.

Dit waren volgens mij de conclusies van stap 1 en een aantal oorzaken voor wel of geen bezoek bij stap 2. Nog meer aspecten om wel of niet te gaan? (dus de uitvoering van stap 2).

Uiterst datum (sorry niet op reageren) maandag 20 september .
Plaats reactie