vlqrt schreef: ↑24-05-2025 09:12
Echt? Zou me echt verbazen wanneer groot Cambuur en jong Cambuur beiden in de KKD spelen. Dat is competitie vervalsing
Klopt, Jong Cambuur mag sowieso niet naar de KKD, maar ze hebben in een eerder stadium ook al aangegeven helemaal niet te willen promoveren.
Er is natuurlijk maar één oplossing; de brug moet geslagen worden tussen amateurs en professioneel. De KNVB moet hier overbruggingsgelden tegenover zetten. Amateurclubs die niet willen promoveren; prima maar dan moeten daar aparte competities voor ontworpen worden.
Het is echt te belachelijk voor woorden dat je niet uit de KKD kan degraderen.
De volgende clubs hebben aangegeven dat ze interesse hebben in promotie met hun beloftenteam, mits dit mogelijk is: ADO Den Haag, Ajax*, Almere City*, AZ*, De Graafschap, Excelsior, FC Den Bosch, FC Groningen, FC Utrecht*, FC Volendam, Feyenoord, NAC Breda, PEC Zwolle, PSV*, Sparta Rotterdam*, Vitesse, VVV-Venlo en Willem II. Clubs met een sterretje zijn met het beloftenelftal al actief buiten de beloftencompetitie.
Leuk dat al die anderen willen … maar die spelen zelf ook regelmatig eerste divisie.
Er zijn maar 2 clubs die in aanmerking komen: Feyenoord en Twente. De rest is (inclusief onszelf) niet gegarandeerd van Eredivisie.
Alternatief is gewoon gedwongen promotie naar eerste divisie voor amateurclubs. Die rare regels laten varen, amateurclubs gewoon laten promoveren door de regels beter op elkaar te laten aansluiten.
Lijkt me het beste voor het voetbal zelf, dan kun je spelers ook makkelijker uitlenen aan een quick boys of Katwijk die dan mogelijk wel eerste divisie kunnen aansluiten
Die ‘rare’ regels zijn er natuurlijk niet voor niks. Je moet bijvoorbeeld gewoon goede verlichting hebben voor een tv-registratie en je wil een x aantal spelers met een profcontract hebben, anders is er amper sprake van profvoetbal.
Als je al dat soort verplichtingen afschaft dan moet je dat voor alle clubs doen en dan blijven er geen voorwaarden meer over voor profvoetbal.
En dan zit je nog met het probleem dat er geen motivatie van veel amateurclubs is ivm het verdwijnen van derby’s bij promotie.
Laten we wel wezen, de verlichting snap ik … maar het aantal prof spelers dat is misschien ook wel de reden dat we nu met zoveel jeugdteams in de eerste divisie spelen. Is het nu echt zoveel beter met die jeugdspelers die ook prof zijn met een jeugdcontract?
Het is voor de ‘echte’ eerste divisieclubs ook maar raden tegen wie ze spelen … laat dan ijsselmeervogels of quick boys meedoen met een blik amateurs. Qua niveau doen ze er niet veel voor onder en dat is toch waar je eigenlijk op zit te wachten.
Nou ja, het is niet aan mij en ik kijk in beide gevallen weinig KKD
Ik ben echt tegen competities waar jong teams in spelen. Niet alleen in Nederland, maar ook Belgié en Duitsland;.
De Tweede Divisie is wel een mooi voorbeeld
15 Noordwijk
16 Jong Sparta
17 Scheveningen
18 ADO'20
Jong Sparta is 16e geworden en moet waarschijnlijk met Feyenoord dat plekje uitvechten. Noordwijk is op een veilige plek 15 geeindigd, zou je denken, maar omdat de Jong teams een onderlinge competitie hebben, moet Noordwijk ook nog weer voor promotie-degradatie spelen (misschien wel tegen Harkemase Boys)
Zit nu een kwartiertje naar Willem 2 tegen Telstar te kijken …maar het is niet om aan te gluren.
Ergens diep in mijn hart gun ik het Telstar, maar dat is meer om het idee dat ik die club nog nooit live heb gezien.
Beide clubs hebben veel werk te verzetten deze zomer willen ze competitief worden
Ik gok dat dit de wedstrijd is die het snelst is uitverkocht qua uitvak.
- Eerste Eredivisie duel ooit tussen Telstar en Heerenveen
- Klein uitvak
- Dikke kans dat ze er door gebrek aan budget binnen 1 of 2 jaar weer uit liggen
Als je ziet wat NEC even binnenhaalt:
- Misidjan
- El Kachati
- Chery
- Spaanse keeper
Dan kun je denk ik niet anders concluderen dat ze met de Boekhoorn-miljoenen ons in de komende jaren flink voorbij gaan streven.
Ter beeldvorming hebben ze ook nog een aantal Japanners, Linssen en Vito Van Crooy daar rondlopen en die zullen daar niet voor appel en ei gaan voetballen.
Vitesse hangt weer aan een zijden draadje met weer nieuwe eigenaren en weer nieuw geld. Je zou bijna zeggen hou er maar mee op.
Het is wachten op de dag dat de regionale ondernemers ruzie krijgen en het verhaal toch weer een andere wending krijgt wanneer eentje zijn aandelen verkoopt aan een buitenlandse luchtfietser
Vitesse hangt weer aan een zijden draadje met weer nieuwe eigenaren en weer nieuw geld. Je zou bijna zeggen hou er maar mee op.
Het is wachten op de dag dat de regionale ondernemers ruzie krijgen en het verhaal toch weer een andere wending krijgt wanneer eentje zijn aandelen verkoopt aan een buitenlandse luchtfietser
Scheelt een hoop dat het dit keer regionale eigenaren zijn die op het eerste oog andere belangen hebben dan willekeurige buitenlandse investeerders. Denk dat dit voor Vitesse sowieso goed nieuws is. Verwacht dat de financiële ruimte hierdoor minder groot gaat worden, dus de vraag is nog maar op welke termijn ze weer (enigszins) op niveau gaan komen.
vlqrt schreef: ↑18-06-2025 06:49
Vitesse hangt weer aan een zijden draadje met weer nieuwe eigenaren en weer nieuw geld. Je zou bijna zeggen hou er maar mee op.
Dat gevoel merk ik ook steeds meer bij mezelf. Een jaar geleden vond ik het nog sneu voor de supporters en de club. Maar na al die berichtgevingen en wendingen, krijg ik steeds minder medelijden en begrip.
SuperFrysk schreef: ↑18-06-2025 11:36
Dat gevoel merk ik ook steeds meer bij mezelf. Een jaar geleden vond ik het nog sneu voor de supporters en de club. Maar na al die berichtgevingen en wendingen, krijg ik steeds minder medelijden en begrip.
Voor de echte supporters blijft het gewoon hartstikke sneu, wat er ook gebeurt. Verder heb ik niets met die club en zal ik ze persoonlijk absoluut niet missen, inclusief dat spuuglelijke stadion en die muziek op standje gehoorbeschadiging.
En ze zijn ook jarenlang gewaarschuwd, hebben europees gespeeld, beker gewonnen en zelfs een gooi naar de titel gehad. Allemaal door investeerders op de achtergrond, destijds werd vaak al gezegd dat ze een groot probleem zouden hebben als de investeerders zouden verdwijnen.
Maar een jaar of 10 onderaan de KKD had ik ze wel gegund.