Bespreek hier de wedstrijd tussen sc Heerenveen en FC Twente. Voor randzaken omtrent de bekerfinale kunnen jullie in het andere topic terecht.
Om te zorgen dat dit mooie topic niet gaat verzanden in oeverloos gevraag naar omwisselbiljetten, kaartverkoopmomenten en busplaatsen hebben we een FAQ opgesteld. Deze is hier te vinden. Heb je een goede toevoeging, dan horen we het graag!
Het moge duidelijk zijn dat vragen die in deze FAQ voorkomen en alsnog in dit topic gesteld worden per direct verwijderd worden.
Wanneer we zaterdag winnen, zou dan de theorie van Sollied weer gelden?
Hij heeft nu namelijk steeds meegemaakt dat als er in competitie en beker tegen zelfde tegenstander wordt gespeeld in korte tijd en hij de eerste wint dat hij de tweede ook wint
Dit heeft hij nu in elk geval al bewezen met feyenoord en volendam.
Er stond trouwens niks bij over wat er zou gebeuren wanneer de eerste wedstrijd wordt verloren
Het zal in elk geval hoe dan ook een spannende finale worden denk ik
- Popov
- Dingsdag
- Bak
- Janmaat
- Svec
- Pranjic
- Grindheim
- Elm
Ik vind Svec op zijn EIGEN positie belangrijker dan Roorda in team passen. Ja het is een Fries maar ik geloof dat velen vergeten hoe ongelooflijk belangrijk Svec geweest is na de winterstop. Samen spelen moet toch kunnen? Grindheim meer tussen aanval en middenveld in als een soort nr. 10?
Ik vind Pranjic als linksbuiten meer een punt van zorg. Hij heeft dan minder inbreng dan als middenvelder die in die positie opduikt. Henrique deed het goed, Sibon is ook niet de ideale man gezien de fysieke kracht in hun centrum. Als je je ploeg afstemt op de 'zwakte' van Twente moet je misschien wel met Henrique en Beerens voorin gaan spelen en Grindheim, Roorda en Pranjic (of de beide backs die er over heen gaan) veel laten bijsluiten. Dan wordt de manier van spelen echter wel heel anders dan je de hele competitie hebt gedaan met ook weer alle risico's van dien.
Er wordt hier gesproken over 4-4-2. Bijzonder. Sollied speelt altijd 4-3-3 en waarom een systeem omgooien voor één wedstrijd.....
Ik zie veel liever Roorda dan Svec spelen, ben (nog) niet zo'n fan van Elm en Pranjic is beter als middenvelder dan als linkerspits. En Grindheim hebben we ook nodig voor het beukwerk.
Daarom zou ik spelen met dezelfde achterhoede dan zaterdag met natuurlijk Popov voor JAP en verder:
Snap niet dat mensen de waarde van Sibon zo onderschatten. Sibon is technisch de beste speler van het veld. Als je zijn acties ziet en wat voor ballen hij kan geven hoort deze man natuurlijk in de basiselftal voor de bekerfinale.
Ik heb liever middenveld met Elm Roorda en Grindheim, genoeg fysiek en goede passing. Laat Pranjic maar in vrije rol vanaf linksvoor. Pranjic komt fysiek te kort en is meestal te laat in omschakeling van balbezit naar balverlies. Elm is een box to box speler.
Ik zou sowieso geen Sibon opstellen. Die ligt aan de ketting bij Douglas waardoor de angel uit het aanvallend spel gehaald wordt. Svec moet op Perez spelen. Roorda zou ik ook zeker opstellen, brengt veel voetbal in je ploeg. Op de rechtsback absoluut geen Breuer. Het liefst ook de ervaring van Vonk ipv Vandenbussche waarvan ik bang ben dat hij onder de druk (van een bekerfinale) bezwijkt. Voor de rest wel ongeveer de bekende namen.
Voor mij is Svec de grootste zekerheid, die moet altijd spelen. En inderdaad, zet die op Perez, dat is de architect die ze zaterdag misten. (en die Ajax liet gaan ).
Roorda is een goeie speler, aanvallend, is echt goed bezig, maar ik geloof door sommigen hier niet zo objectief bekeken. Hij is zeker niet belangrijker op het middenveld dan Grindheim of Svec en ook Vayrynen was beter. Mensen vergeten geloof ik snel dingen als het om emotie gaat. Roorda gaat er zeker komen en ik hoop ook echt dat ie speelt, maar Svec op zijn oude plek is in mijn ogen 100% noodzakelijk wil je de finale winnen.
Strukeduker schreef:Wie gaat deze wedstrijden leiden?? Is daar al iets over bekend?
Bij competitiewedstrijden is het een week van te voren, bij de finale zal dat wel 2 á 3 weken zijn. Ik verwacht dus dat ze binnen niet al te lange tijd wel bekend maken wie het gaat worden.
Overigens is het (voor zover ik weet) gebruikelijk om de jonge garde wedstrijden als de bekerfinale en andere topduels te laten fluiten. Dit om ze te laten wennen aan het hoge niveau, waardoor ze verder kunnen groeien. Maargoed, dat zien we wel.
Net wat beelden bekeken op YouTube over Alves ... je zou maar zo'n spits mee kunnen nemen naar de Finale, dan is het snel klaar in combinatie met de rest van ons elftal. Je ziet nu wel waar het gemis zit van Heerenveen ... jarenlang topspitsen en dat missen we toch wel nu.
Natuurlijk Steppe speelt al maanden niet dus mist ritme. VdB of Vonk. En ook Sibon speelde goed tegen Twente dus ook die weer opstellen lijkt mij. Jammer dat Grindheim er niet in past, ik vind dat die moet spelen. Kan ie niet op rechtsvoor? .
Ook is Smarason altijd actief en is ie creatief voorin. Zou ik ook opstellen of in laten vallen.
Wat dat betreft lijkt de verdediging vrij duidelijk. Middenveld hebben we duidelijk verschillende opties.
Pranjic en Elm hebben we voor de linkerkant waarbij mijn voorkeur uitgaat naar Elm. Voor het midden hebben we Svec die daar goed tot zijn recht komt maar ook Roorda die daar wel degelijk goed speelt. Verder hebben we Grindheim nog fit. Daarnaast hebben we ook smarason nog rondlopen.
Mogelijk middenveld: Roorda, Svec, Elm.
Dan nog de aanval. Hierin vind ik dat Sibon zeer bruikbaar is als spits. Met hem zie je gewoon dat het spel beter wordt verdeeld voorin. Hij kan een bal aannemen en even vasthouden. Verder denk ik dat we Paulo Henrique erin moeten zetten. Beerens is naar mijn mening te onzeker bij het afmaken van doelpunten, het duurt dan allemaal net wat te lang. Ik zou gaan voor Pranjic linksvoor zodat die kan wisselen van positie met Elm aangezien het beide middenvelders zijn die weten te scoren.
Mogelijke aanval: Paulo Henrique, Sibon, Pranjic
Ik vind Beerens - na zijn grote mond over een stap hogerop - dramatisch onzeker en slecht. Die mag er gerust een keer uit. Rest klinkt helemaal goed! Zeker geen Breuer in de verdediging, Janmaat lekker op Elia en Popov aan de andere kant.
Ik vind Beerens - na zijn grote mond over een stap hogerop - dramatisch onzeker en slecht. Die mag er gerust een keer uit. Rest klinkt helemaal goed! Zeker geen Breuer in de verdediging, Janmaat lekker op Elia en Popov aan de andere kant.
Beerens speelt inderdaad niet zijn beste wedstrijden de laatste tijd, maar dat hij een goede voetballer is, is wel duidelijk. Begin niet gelijk over een grote mond want die heeft hij mijns inziens niet. Ambitie mag je toch uitspreken.
Dat heeft ie zeker wel, was daarom bepaald niet geliefd in Eindhoven en Nijmegen ...
Sprak in de VI ook over wellicht nu al door naar topclub maar na dat interview hebben we weinig meer gezien. Spelers moeten eens leren 2 goeie seizoen te spelen en dan was denken aan weggaan ... niet na 4 of 5 goeie potjes.
TWR22 schreef:Voor mij is Svec de grootste zekerheid, die moet altijd spelen. En inderdaad, zet die op Perez, dat is de architect die ze zaterdag misten. (en die Ajax liet gaan ).
Roorda is een goeie speler, aanvallend, is echt goed bezig, maar ik geloof door sommigen hier niet zo objectief bekeken. Hij is zeker niet belangrijker op het middenveld dan Grindheim of Svec en ook Vayrynen was beter. Mensen vergeten geloof ik snel dingen als het om emotie gaat. Roorda gaat er zeker komen en ik hoop ook echt dat ie speelt, maar Svec op zijn oude plek is in mijn ogen 100% noodzakelijk wil je de finale winnen.
Hier ben ik het helemaal mee eens. Een beetje objectief kijken is in ieders belang. Svec moet zeker altijd spelen. Ik let al een poosje op hem en het is ongelooflijk wat een werk hij op het middenveld verricht. Het is niet voor niks, dat we, sinds zijn komst, veel minder tegendoelpunten om de oren krijgen.
Ik zie Vonk het liefst het op goal. Vdb maakt te veel onnodige fouten; daarnaast niet zo professioneel uitgelaten in de pers.
Svec is voor mij ook een zekerheidje, maar dat zijn de 3 die nu op het middenveld staan ook. Breuer daarentegen is DE zwakke schakel in ons team. Daarom heb ik Svec op zijn plek gezet; de persoonlijke bewaker voor elia.
TWR22 schreef:Dat heeft ie zeker wel, was daarom bepaald niet geliefd in Eindhoven en Nijmegen ...
Sprak in de VI ook over wellicht nu al door naar topclub maar na dat interview hebben we weinig meer gezien. Spelers moeten eens leren 2 goeie seizoen te spelen en dan was denken aan weggaan ... niet na 4 of 5 goeie potjes.
Ik ben het totaal met je eens. Ook oogt hij altijd moe. Altijd staat die te hijgen en te puffen...
Een leuke voetballer, maar nog te wisselvallig!
Heerenveen rules schreef:
Svec op Elia? Wil jij niet winnen? Svec is totaal geen back.
Klopt! Svec is van nature ook geen back. Maar onze Breuer al helemaal niet! Janmaat heeft tegen Elia gespeelt, maar die vond ik over 2 wedstrijden niet erg sterk; dan druk ik het nog mild uit. Volgens mij heeft Svec in Volendam bewezen dat hij tegen de razendsnelle van Zaanen juist wel op die positie uit de voeten kan. Svec zijn voorkeur zal niet uitgaan naar de rechtsbackpositie, maar als je hierdoor het team sterker maakt, wist ik het wel...
hjwiltjer schreef:Klopt! Svec is van nature ook geen back. Maar onze Breuer al helemaal niet! Janmaat heeft tegen Elia gespeelt, maar die vond ik over 2 wedstrijden niet erg sterk; dan druk ik het nog mild uit. Volgens mij heeft Svec in Volendam bewezen dat hij tegen de razendsnelle van Zaanen juist wel op die positie uit de voeten kan. Svec zijn voorkeur zal niet uitgaan naar de rechtsbackpositie, maar als je hierdoor het team sterker maakt, wist ik het wel...
Dat is de grootste fout die je kan maken in deze wedstrijd. Je ziet aan alles dat Svec geen back is. Hij staat ook constant verkeerd opgesteld. Totaal onwennig. Laat Janmaat daar maar gewoon staan. Elia is moeilijk te verdedigen maar dat moeten we ook niet overdrijven. Als Janmaat goede rugdekking krijgt moet het goed komen. Als je kort dekt en goed rugdekking geeft speelt Elia gewoon een hele moeilijke wedstrijd. Owja. En de 1e beste bal die hij krijgt een schop uitdelen dan is de toon meteen gezet.
Bovendien is Svec op het middenveld nodig want daar staat oa de lepe Perez.